Ana Sayfa Apple IOS IOS 7 Beta Yüklemek

IOS 7 Beta Yüklemek

Author

Date

Category

IOS7 Home Screen
IOS7 Home Screen

Apple’in duyurduğu yeni işletim sistemi IOS7 developer’lar için  beta versiyonu çıktı. Bu sürümü indirebilmek için Apple Developer Account’una sahip olmanız gerekiyor. Yıllık 99$’lık bir rakama satın alabildiğiniz bu account’a sahip olduğunuzu var sayıp aşağıdaki adımlarla kurulumunuzu Iphone’unuza gerçekleştirebilirsiniz.

Gereksinimler: Iphone4, 4S ve 5 destekleniyor şuanda. Ipad 2,3 ve mini’ye de çıkacağını biliyoruz IOS7’nin. Daha detaylı bilgi apple’in sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

http://www.apple.com/ios/ios7/

İşlemlere başlamadan önce cihazınızın UDID bilgisini almanıza ihtiyacımız bulunuyor. Bu bilgiyi aşağıdaki yöntemlerden herhangi birisiyle alabilirsiniz.

* Iphone’unuzu itunes’e bağladığınız da seri number görünen kısma tıklayarak UDID bilgisini görebilirsiniz. Bu bilgiyi alıp Apple Developer Account’unuza yeni cihaz olarak tanımlamanız gerekmektedir. Aksi halde IOS7 kurulumu sırasında cihazınızı doğrulamasını isteyecektir ve işlem devam etmeyecektir.

*İşlemlere başlamadan önce mutlaka ITUNES üzerinden kendi PC’nize telefonunuzun backup’ını almayı unutmayın.

* Olur da UDID’yi almayı unutursanız eğer bilgisayarınız da bulunan telefonunuzun yedeğinin dosya adı UDID’nizdir.

MacOSx Dosya Yolu: /Users/USERNAME/Library/Application Support/MobileSync/Backup/

Windows XP Dosya Yolu: \Documents and Settings\USERNAME\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup\

Windows Vista ve 7 Dosya Yolu: \Users\USERNAME\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\

* Yedek almanız yine de UDID’yi bulamıyorsunuz bunun için ise telefonunuzu windows bir bilgisayara bağlayıp USB hardware Number’dan UDID’i conveter tool’ları bulunuyor bunlardan birisini kullanabilirsiniz.

Telefonunuza yeni bir ios yükleyeceğimiz için öncelikle telefonu DFU mod’a açmamız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki video’u takip edebilirsiniz.

İphone DFU Mode

Ekran tamamen siyah bir şekilde DFU mode’da telefonunuz açıldıktan sonra yapmanız gereken, klavyenizden alt tuşuna basılı tutarak (Mac’de) restore iphone’a tıklamak. Burada size Apple Developer Account’tan download ettiğiniz IOS7 dosyasını *.ipsw’i göstermeniz durumunda kurulum başlayacaktır.

Kurulum bittiğin de karşınızda yeni işletim sisteminiz hazır bir şekilde sizi selamlayacaktır.

Home Screen

 

Telefonunuz açıldıktan sonra son aldığınız backup’ı tekrar yükleyerek eski programlarınıza, dosyalarınıza v.s. kavuşabilirsiniz. Ben yaklaşık olarak 3 gün sabredebildim. Çünkü en çok kullandığım uygulamalar problem yaratıyordu. Biraz daha stabil olduğunda keyifle kullanabileceğimize eminim. Bu arada unutmadan, IOS7’de bir Android hali yok değil hani 🙂

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ekrem Sekman

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum imperdiet massa at dignissim gravida. Vivamus vestibulum odio eget eros accumsan, ut dignissim sapien gravida. Vivamus eu sem vitae dui.

Recent posts

Exchange Server 2013 Send Connector ve Accepted Domain Ayarları – İlk Ayarlar

Bir önceki yazımız da Exchange Server 2013'ün Windows Server 2012'ye kurulumunu anlatmıştık. Şimdi de bu kurulumdan sonra yapmanız gereken Exchange Server 2013 üzerindeki ilk ayarlara...

Microsoft Windows Server 2012 üzerine Exchange Server 2013 Kurulumu

Windows Server 2012 üzerine Exchange Server 2013'ün kurulumu hakkında bu makalemizi takip edebilirsiniz. Herzaman ki gibi Exchange Server için Active Directory ihtiyacınız bulunuyor. Ben default...

Centos Üzerine Postfix, Dovecot ve Roundcube Kurulumu

Centos üzerindeki mail server olan postfix, dovecot ve webmail servisi olan rouncube için detaylı kurulum ve konfigürasyonu.

CentOS 6.3 – Apache, Mysql, PHP, FTP, PhpMyAdmin, Bind DNS Kurulumları

CentOS üzerinde apache, mysql, php gibi yapıları çalıştırmak için genelde cpanel gibi hosting kontrol panelleri kurup kolay yönetim sağlıyoruz. Ancak az domain olduğunda yada...

WHM/cPanel Main IP Değiştirmek

Sunucunuzun ip adresini değiştirmek zorunda kaldığınız da whm üzerinden main ip'yi değiştirmeye çalıştığınızda bazı hatalar almaktasınız. Bu hatalarla hiç uğraşmadan başarılı bir şekilde whm/cpanel...

Recent comments