Ana SayfaMicrosoftExchange ServerExchange Server - Disconnect Mailbox Manuel Tetiklemek

Exchange Server – Disconnect Mailbox Manuel Tetiklemek

Author

Date

Category

Exchange Server Disconnected Mailbox
Exchange Server Disconnected Mailbox

Exchange server yanlışlıkla sildiğimiz mailbox’ları 30 gün boyunca saklar. Exchange 2007/2010 sürümlerinde silinen bu mailbox’ları geri getirmek için Exchange Management Console’dan Recepient Configuration altında Disonnected Mailbox altına girmemiz yeterliydi. Geri getirmek istediğimiz mailbox’ların üzerine sağ tıklayarak Connect deyip mailbox’ı olmayan herhangi bir kullanıcıya bu mailbox’ı bağlayabiliyoruz. Ancak burada yanlışlıkla sildiğimiz mailbox’ı görmüyorsak eğer yapmamız gereken manuel olarak mailbox database’ini tetiklemek. Bunun için Exchange’in eski versiyonlarında gelen Mailbox üzerine sağlayıp Run Cleanup Agent komutunu vermemiz yeterliydi. Ancak Exchange 2007 ve 2010 sürümlerinde bu seçenek mevcut değil. Bunun yerine exchange management shell’i açıp aşağıdaki komutu vermemiz yeterlidir.

Clean-MailboxDatabase -Identity “Mailbox Database Adı”

Tabi ki “Mailbox Database Adı” kısmına kendi database adınızı yazmanız gerekiyor.

Daha detaylı bilgi için: http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb124076.aspx

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ekrem Sekman

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum imperdiet massa at dignissim gravida. Vivamus vestibulum odio eget eros accumsan, ut dignissim sapien gravida. Vivamus eu sem vitae dui.

Recent posts

Recent comments