Ana SayfaMicrosoftHyper-VLinux: Default Kerneli Değiştirmek

Linux: Default Kerneli Değiştirmek

Author

Date

Category

Linux işletim sistemimizi update ettikten sonra yeni gelen kerneller de bazen sorun olabiliyor. Bu problemlerin genel nedeni driver kaynaklı olabilmektedir. Özellikle Hyper-V altında çalışan Linux işletim sistemimiz update edildikten sonra böyle bir problemle karşılaşılabiliyor.  Kernel panic olarak bu hata size dönebiliyor. Bu durumda yapılması gereken,

Sistem açılırken boot (GRUB) sayfası gelir. Burada yüklü olan kernel’leri görebilirsiniz. Çalışan kerneli seçtikten sonra işletim sistemimiz açılacaktır. Burada yapmanız gereken,

$ nano /boot/grub/grub.conf

Komutuyla grub.conf dosyasını açıp

default=0 Satırını bulup değerli “1” olarak değiştirmeniz çözüm olacaktır. Bu sayede çalışan kernel ile sistem otomatik olarak açılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ekrem Sekman

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum imperdiet massa at dignissim gravida. Vivamus vestibulum odio eget eros accumsan, ut dignissim sapien gravida. Vivamus eu sem vitae dui.

Recent posts

Recent comments