Ana Sayfa Microsoft Exchange Server Somedya - Sosyal Medya Tarama Aracı

Somedya – Sosyal Medya Tarama Aracı

Author

Date

Category

Somedya Logo
Somedya Logo

 

Somedya nedir ne değildir? Bilmek isteyenler için küçük de olsa bir yazım olduğunu hatırlatmak isterim. Somedya’yı yaklaşık olarak 6 aydır kullanmaktayım ve elimden geldiğince geliştirilmesine destek olmaya çalışıyorum. Somedya ilk günden bugüne kadar kendini sürekli yeniledi. Son zamanlarda ise yenilik üzerine yenilik getirmekte.

Bunlardan en çok sevdiğim özellik ise RED ALERT özelliği. Somedya’nın Red Alert özelliği sayesinde taramasını yaptığım markalara anında geri bildirim gönderebilmekte ve birçok duruma müdehale edebilmekteyim. Kişisel olarak da kullanıyorum. Herhangi bir kişi Twitter, Friendfeed, Facebook yada blogunda hatta bir haber sitesinde “Hamza Şamlıoğlu” yada “teakolik” kelimelerini kullanırsa anında haberim olabilmekte. 4-5 dakika içerisinde durumu fark ediyor hakkımda yazılanı okuyabiliyorum. Hatta anında cevap yazabilmekteyim.

Peki Somedya’da neler oluyor?

Son zamanlarda tarama sistemi üzerinde gelişmeler yapan Somedya artık tüm gazeteleri kendi sayfalarından, forumları üyeliklerle kendi içlerinden, sözlükleri neredeyse twitter ve friendfeed gibi anlık olarak takip edebilir bir hale geldi. Yeni eklenen sosyal mecralar ise sisteme geç kalınmadan 48 saat içerisinde eklenebiliyor. Önceleri 21 sunucu ile sistemine data toplayan Somedya Monitör aracı şimdilerde ise 30′dan fazla server sistemi ile sunucuları ile gücüne güç katmakta.

Gelecek tahminlerinin üstünde bir performans gösteren Somedya’yı ilgi ile takip ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum. Ajanslar, markalar, bloglar hatta kendisi hakkında neler yazıldığını merak eden herkesin en azından bir deneme hesabı açıp keyfini çıkarmasını tavsiye ederim.

Çok yakında ise masaüstü uygulaması ile karşımıza gelecek. Bundan sonra ise yeni bir arayüz iç yapı üzerinde geliştirmeler ve çoklu dil desteğini hedefleyen Somedya’ya başarılar diliyorum.

http://www.somedya.com

Not: Alıntıdır. http://www.teakolik.com/somedyada-neler-oluyor/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ekrem Sekman

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum imperdiet massa at dignissim gravida. Vivamus vestibulum odio eget eros accumsan, ut dignissim sapien gravida. Vivamus eu sem vitae dui.

Recent posts

Exchange Server 2013 Send Connector ve Accepted Domain Ayarları – İlk Ayarlar

Bir önceki yazımız da Exchange Server 2013'ün Windows Server 2012'ye kurulumunu anlatmıştık. Şimdi de bu kurulumdan sonra yapmanız gereken Exchange Server 2013 üzerindeki ilk ayarlara...

Microsoft Windows Server 2012 üzerine Exchange Server 2013 Kurulumu

Windows Server 2012 üzerine Exchange Server 2013'ün kurulumu hakkında bu makalemizi takip edebilirsiniz. Herzaman ki gibi Exchange Server için Active Directory ihtiyacınız bulunuyor. Ben default...

Centos Üzerine Postfix, Dovecot ve Roundcube Kurulumu

Centos üzerindeki mail server olan postfix, dovecot ve webmail servisi olan rouncube için detaylı kurulum ve konfigürasyonu.

CentOS 6.3 – Apache, Mysql, PHP, FTP, PhpMyAdmin, Bind DNS Kurulumları

CentOS üzerinde apache, mysql, php gibi yapıları çalıştırmak için genelde cpanel gibi hosting kontrol panelleri kurup kolay yönetim sağlıyoruz. Ancak az domain olduğunda yada...

WHM/cPanel Main IP Değiştirmek

Sunucunuzun ip adresini değiştirmek zorunda kaldığınız da whm üzerinden main ip'yi değiştirmeye çalıştığınızda bazı hatalar almaktasınız. Bu hatalarla hiç uğraşmadan başarılı bir şekilde whm/cpanel...

Recent comments