Ana SayfaLinux ServerCpanelLinux: WHM/Cpanel Root Şifresini Değiştirmek

Linux: WHM/Cpanel Root Şifresini Değiştirmek

Author

Date

Category

cpanel-whm
cpanel-whm

Linux OS’a sahip makinanızın şifrenizi unuttuğunuz zaman aşağıdaki işlemlerle root şifresini değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda WHM/Cpanel şifrenizde root şifresi ile aynı olduğu için WHM/Cpanel Root şifrenizinde değişmesini bu şekilde sağlayabilirsiniz.

Server’ınıza klavye, monitör bağladıktan sonra restart ediyoruz. GRUB penceresine gelmeden sürekli “a” harfine basarak açılacak olan kernelin bilgisi önümüze gelecektir. En sonuna ” -s” ( Tırnaklar olmadan ) ekliyoruz. Bu sayede linux işletim sisteminizin windowsdaki güvenli modda açılmasını sağlıyoruz. Buradaki açılma işleminde size herhangi bir şifre sormayacaktır. Eski şifrenizi bilmeden “password” komutuyla yeni şifrenizi tanımlayabilirsiniz.

sh-3.2# passwd

Komutunun ardından sizden yeni şifrenizi 2 kez isteyecektir. Bu sayede eski şifreniz bilmeden root password’ünüzü değiştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ekrem Sekman

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum imperdiet massa at dignissim gravida. Vivamus vestibulum odio eget eros accumsan, ut dignissim sapien gravida. Vivamus eu sem vitae dui.

Recent posts

Recent comments