Ana Sayfa Microsoft Windows Server Windows Server 2008 Administrator Şifresi Resetlemek

Windows Server 2008 Administrator Şifresi Resetlemek

Author

Date

Category

Windows Server 2008 User Login Screen
Windows Server 2008 User Login Screen

Unuttuğunuz windows server 2008 şifresini aşağıdaki adımları takip ederek kırabilirsiniz.

Öncelikle windows 2008 server kurulum DVD’si ile boot ediniz. Dili seçtikten sonra repair modda açınız. Daha sonra Command Prompt’a giriş yapın.$ C:

$ cd Windows

$ cd System32

$ Move Utilman.exe Utilman.exe.bak

$ Copy cmd.exe Utilman.exe   işlemini yaptıkdan sonra arka pencerede bulunan restart tıklayın.

DVD’yi çıkartıp normal olarak başlamasını sağlayın. User giriş ekranı geldiğinde windows tuşu + U harfine basarak Command Prompt’u çalıştırın.

Net user Administrator Yenişifresi

Yazarak unutmuş olduğunuz şifreyi değiştirebilirsiniz.

7 YORUMLAR

  1. s.a kardeş eline sağlık hepsini ok güzel yazmışsın . hepsini uyguladım ama Admin şifresini nasıl değiştirecez onu yazmamışsın?. sadece (Net user Administrator Yenişifresi) yazmışsın.en son command prompt i çalıştırdım ama şifreyi nasıl kıracam.

  2. merhaba;

    login ekranına gelince windows+U tşu ile MsDos ekranına gelemiyorum, win2008 kısa yollar geliyor, ekranın sol alt köşesindeki button açılıyor, sorun sizce ne olabilir??

  3. Açıkcası böyle bir problemle şuana kadar karşılaşmadım Murat Bey. Ancak durumu incelemek lazım. Ekran görüntüsü v.s. paylaşma imkanınız var mı?

  4. Murat Erçel beyi in karşılaştığı durum bende de var windows + u tuşu ile win2008 kısayollar açılıyor.

  5. Bazen kurulu olan OS elimizdeki cd veye dvd deki OS versiyonları farklı olduğundan yukarıdaki OS cd sinden boot edip commant promta düşmemize izin vermiyor bunun için de Hİren bOOT cd si (10.2 veya 14.1) versiyonlarıyla boot edersek oradan işlemleri sırasıyla yaparsak yinede şifreyi restlemiş oluruz.

    Bazen sorun çıkabiliyor buda açtığımız hiren boot cd sinde o servere ait raid kartının driverlerinin olmasından kaynaklanıyor. O zamanda kurulu olan OS versiyonunu bulmak yada yeniden OS kurmak gerekecektir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ekrem Sekman

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum imperdiet massa at dignissim gravida. Vivamus vestibulum odio eget eros accumsan, ut dignissim sapien gravida. Vivamus eu sem vitae dui.

Recent posts

Exchange Server 2013 Send Connector ve Accepted Domain Ayarları – İlk Ayarlar

Bir önceki yazımız da Exchange Server 2013'ün Windows Server 2012'ye kurulumunu anlatmıştık. Şimdi de bu kurulumdan sonra yapmanız gereken Exchange Server 2013 üzerindeki ilk ayarlara...

Microsoft Windows Server 2012 üzerine Exchange Server 2013 Kurulumu

Windows Server 2012 üzerine Exchange Server 2013'ün kurulumu hakkında bu makalemizi takip edebilirsiniz. Herzaman ki gibi Exchange Server için Active Directory ihtiyacınız bulunuyor. Ben default...

Centos Üzerine Postfix, Dovecot ve Roundcube Kurulumu

Centos üzerindeki mail server olan postfix, dovecot ve webmail servisi olan rouncube için detaylı kurulum ve konfigürasyonu.

CentOS 6.3 – Apache, Mysql, PHP, FTP, PhpMyAdmin, Bind DNS Kurulumları

CentOS üzerinde apache, mysql, php gibi yapıları çalıştırmak için genelde cpanel gibi hosting kontrol panelleri kurup kolay yönetim sağlıyoruz. Ancak az domain olduğunda yada...

WHM/cPanel Main IP Değiştirmek

Sunucunuzun ip adresini değiştirmek zorunda kaldığınız da whm üzerinden main ip'yi değiştirmeye çalıştığınızda bazı hatalar almaktasınız. Bu hatalarla hiç uğraşmadan başarılı bir şekilde whm/cpanel...

Recent comments